wtorek, 13 maja 2014

Jak zacząć opłacać abonament RTV

Ehhh....

Chyba tylko tak można podsumować sam pomysł płacenia za możliwość oglądania czegoś. Nawet nie za oglądanie, ale za samą możliwość! Bo do tego sprowadza się opłacanie abonamentu RTV. Tym samym, oglądając tv publiczną płacimy dwukrotnie - raz w postaci abonamentu, drugi raz, oglądając reklamy.

Pamiętam czasy, kiedy to sam Premier namawiał do niepłacenia abonamentu i zapowiadał jego zniesienie. Ostatnio mu się "zmieniło" i pozostaje czekać, aż rząd nałoży na nas obowiązek płacenia abonamentu za możliwość kupienia chleba, masła, mleka itd.
Osobiście uważam, że jest to bardzo niesprawiedliwe, ale cóż dura lex, sed lex.


Jak jednak zacząć opłacać abonament? W tym celu należy dwiedzić Pocztę Polską i na miejscu wypełnić stosowne dokumenty (prawdopodobnie jest to wniosek przedstawiony na zdjęciu nr 5), lub skorzystać z wersji elektronicznej opisanej poniżej.
 • Należy wejść na stronę www.placeabonament.pl i tam, na środkowym ekranie wybrać "Zarejestruj odbiornik". Ale nie klikamy w przycisk na środku ekranu, ale w prawym górnym rogu strony. Noszą one tą samą nazwę, ale odsyłają do dwóch różnych stron ... - tak ktoś nieprofesjonalnie to przygotował ...

  Prawidłowy link do zarejestrowania odbiornika w prawym górnym rogu strony
  1. Prawidłowy link do zarejestrowania odbiornika w prawym górnym rogu strony
 • Na otworzonej stronie Poczty Polskiej podajemy swoje dane wraz z ilością odbiorników radiowych i telewizyjnych jaką chcemy zarejestrować. 
 • Po zatwierdzeniu wpisanych danych nasze dane zostaną przesłane "gdzieś tam", aby po pewnym czasie otrzymać list tradycyjną pocztą zawierający poniższe pisma

  Pismo przewodnie, str. 1
  2. Pismo przewodnie, str. 1

  Pismo przewodnie, str. 2
  3. Pismo przewodnie, str. 2
  Tabela opłat abonamentu RTV
  4. Tabela opłat abonamentu RTV
  Wypełniony wniosek, który należy odesłać
  5. Wypełniony wniosek, który należy odesłać
  Oryginał wniosku ze zdjęcia nr 5 należy podpisać i włożyć do zaadresowanej koperty, którą także otrzymujemy, i zanieść na pocztę. Na kopercie widnieje pieczątka "sprawa służbowa", więc nie musimy nic płacić. 
Po około 2 tygodniach otrzymamy e-mail o poniższej treści (dane wrażliwe zamazane)
Poczta Polska S.A. informuje, że zgodnie ze złożonym zgłoszeniem Nr ####, dnia 21/04/2014 12:53:32 o rejestrację odbiorników radiofonicznych / telewizyjnych oraz otrzymanym zwrotnie podpisanym zgłoszeniem, rejestracja odbiorników rtv zakończyła się pomyślnie, dziękujemy za skorzystanie z usługi.

Wpłat należy dokonywać na nadany indywidualny numer rachunku bankowego dla wpłat rtv, którego osiem ostatnich cyfr stanowi indywidualny numer identyfikacyjny użytkownika:

(Numer rachunku)
##########################

(Nazwa odbiorcy) 
Poczta Polska S.A. 
COF Dział Abonamentu 
Bernardyńska 15 
85-940 Bydgoszcz 

(Nazwa zleceniodawcy) 
DANIEL SAJDYK 
#################
#################

Proszę oczekiwać na korespondencję zawierającą Zawiadomienie o nadaniu indywidualnego numeru identyfikacyjnego użytkownika, które stanowi dowód rejestracji odbiorników. 

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem e-mailowym rtv_rejestracja@bydgoszcz.poczta-polska.pl 

Poczta Polska S.A.
Teraz pozostaje już tylko zacisnąć zęby i  płacić :/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo proszę o zachowanie netykiety.