niedziela, 7 lutego 2016

Miało być coś na nadchodzące walentynki, a wyszła... ładowarka USB w 3d (blender)

Coś te nadchodzące Walentynki mnie prześladują. To już drugi post, który będzie do nich nawiązywał (pierwszy możecie przeczytać tutaj).

Przygotowując się do tego najważniejszego święta w roku, postanowiłem wykorzystać wiedzę, którą ostatnio nabywam z obsługi blendera.
Nie, nie tego do miksowania - chociaż umiejętność jego obsługi pewnie bardziej by mi się przydała - ale tego do tworzenia grafiki 3D.


Tak więc, jakiś czas temu postawiłem sobie za cel stworzenie pięknej róży w 3D, którą można by było wykorzystać przy nadchodzącej okazji. Niestety wyszło jak zwykle. Nie pytajcie jak to się stało, że zamiast róży, wyszła ładowarka .... Nieważne.

Suma summarum, skoro wyszło to co wyszło, to może komuś się przyda (np. jakiemuś studentowi na zaliczenie :D)

Z informacji technicznych.
Model stworzony został w blenderze 2,76b.
Jest to mój pierwszy projekt, który jakoś wygląda. Wcześniej, były to bliżej nieokreślone kształty. Niestety nie udało mi się uniknąć wpadek, które można zauważyć chociażby w plastikowej części nóżek. Nie do końca są one gładkie.
Może jakiś blenderowiec zechce się temu przyjrzeć i mnie poduczyć?

Poniżej animacja i plik poglądowy ją przedstawiający.

Gif z animacją ładowarki
Gif z animacją ładowarki
Ładowarka w rozdzielczości full hd (trzeba kliknąć w obrazek)
Ładowarka w rozdzielczości full hd (trzeba kliknąć w obrazek)

Pliki w formacie blendera możecie pobrać klikając poniżej. Pierwszy jest zwykłym plikiem z ładowarką, natomiast drugi zawiera wprowadzoną animację. Dla blenderowców, różnicy nie zrobi pobranie pierwszego lub drugiego, natomiast początkującemu może to pomóc - więc umieszczam w ten sposób.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo proszę o zachowanie netykiety.