czwartek, 25 lutego 2016

Cztery nowe "zabawki" do testowania

Wczoraj, od światbaterii.pl (dziękuję:), otrzymałem przesyłkę z poniższą zawartością.

UPS, Android Box i pilot
UPS, Android Box i pilot


Na zdjęciu powyżej widoczne są pudełka zawierające poniższe sprzęty:
 • UPS GreenCell model Micropower 800
  Na szybko. UPS o mocy 800VA, czyli do typowego domowego zestawu. Posiada wyświetlacz prezentujący podstawowe informacje, gniazda zabezpieczające linie danych oraz zwykłe gniazda do podłączania urządzeń (można w nie włożyć tradycyjną okrągłą wtyczkę z bolcem).

  GreenCell Micropower 800
  GreenCell Micropower 800
 • Minix Neo U1 Smart TV Android Box
  Na Szybko. Coś nowego w moim życiorysie. Okazuje się, że Androida można mieć nie tylko w telefonie, ale także w TV:) Jak się to sprawdzi? Zobaczymy, sprawdzimy i przetestujemy.

  Minix Neo U1 z dołączanym wyposażeniem
  Minix Neo U1 z dołączanym wyposażeniem
 • Pilot / mysz / klawiatura NEO A2 Lite 
  Na szybko. Pilot. To nie tylko pilot. To jest AŻ PILOT! Z klawiaturą, 6 żyroskopami i funkcją myszy. Z tego co się już wyrozumiałem to nie używa on do łączenia podczerwieni - jak to w zwyczaju mają inne piloty - ale sieci o częstotliwości 2,4GHz. Czyli chyba tradycyjnego WiFi. Suma summarum powoduje to, że niezależnie od kierunku ustawienia pilota, zawsze działa. Nawet z sąsiedniego pokoju. Efekt WOW został osiągnięty :)

  Pilot Minix Neo A2 Lite
  Pilot Minix Neo A2 Lite

Wszystkie powyższe produkty zostały już rozpakowane przez moją dzieciarnię, pod moim nadzorem.
Trzeba się umieć w życiu ustawić :D


Ponadto dzisiaj dotarł do mnie kolejny produkt.

Synology DiskStation DS216j
Synology DiskStation DS216j
Tym razem dziękuję za współpracę firmie Synology, dzięki której będę mógł dla Was przetestować nową macierz z półki dla statystycznego Polaka (czyli tej najniższej:)

A tak poważnie. Fajnie jest przeczytać testy o tym czego to macierze nie potrafią, jak są wydajne, ile można w nie włożyć dysków, ile RAIDów obsługują itd., ale prawda jest taka, że niewielu z nas potrzebuje takich potworów wydajności, a jeszcze mniejszą grupę z nas jest stać na takie cuda.

Dzięki Synology będziemy mogli sprawdzić co możemy otrzymać w najniższym produkcie tej marki, kosztującym ~600zł. Czy warto będzie zawracać sobie nim głowę?
Czy ktoś, kto marzy o macierzy będzie mógł ze spokojnym sumieniem skierować wzrok w jej stronę?

Dajcie mi czas, a sprawdzę to dla Was :)


3 komentarze:

 1. Jak już pobawisz się DSM w wersji 5 to sprawdź wersję beta DSM 6... aha uwaga - bo nie ma powrotu do wersji DSM 5 :) Dodali sporo ciekawych funkcji. Miałem okazję trochę potestować w przypadku DS716+

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć ;)

   Piątkę mam w pracy na dwóch macierzach, więc nie wiem czy od razu nie wrzucę szóstki. Ją znam tylko teoretycznie, więc mnie kusi :)

   Pozdrawiam ;)

   Usuń
  2. wrzucaj wrzucaj :) Na środowisku testowym można.

   Usuń

Bardzo proszę o zachowanie netykiety.