poniedziałek, 10 marca 2014

Sieć niezidentyfikowana (unidentified network) w Windows

Ten post jest powiązany z poprzednim (Zmiana lokalizacji dla połączenia sieciowego w Windows 2012 R2 Server).

Jeżeli w Centrum sieci i udostępniania mamy sieć zakwalifikowaną jako niezdefiniowana (unidentified) - co skutkuje następnie brakiem możliwości zmiany lokalizacji sieci z np. publicznej na prywatną - wtedy należy wejść w Zmień ustawienia karty sieciowej (change adapter settings), wybrać połączenie, które nie zostało zdefiniowane, a następnie we właściwościach protokołu IP tego połączenia ustawić bramę domyślną.


Sieć niezdefiniowana (unidentified network)
Sieć niezdefiniowana (unidentified network)
Po zdefiniowaniu domyślnej bramy, Windows zapyta się czy pliki mają być udostępnianie przez tą sieć (lub coś w tym kontekście) i jeżeli odpowiemy, że tak, wtedy automatycznie nasza sieć zostanie zakwalifikowana do kategorii prywatna.

Sieć zdefiniowana oraz zakwalifikowana jako prywatna
Sieć zdefiniowana oraz zakwalifikowana jako prywatna
Teraz możemy dokonać zmiany jej nazwy, lub ewentualnie zmienić zaszeregowanie sieci na prywatną, publiczną itd. Jak to zrobić i czym to skutkuje, wyjaśnione zostało w poście przytoczonym na początku niniejszego tekstu.

2 komentarze:

  1. nierzydatny opis, nie w kazdej sieci jest brama, w mojej niema, jaki adres bym nie wpisal siec pozostaje niezidentyfikowana, czyzby M$ nie przewidzial ze ludzie moga miec siec wydzielona bez dostepu do swiata

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie sądzę, aby opis był całkowicie nieprzydatny, bowiem zgodnie z SOA#1 "U mnie działa" - a tak poważnie, to powyższy opis był robiony na przykładzie komputer - macierz spiętymi bezpośrednio kablem (bez routera), więc sieć też nie miała dostępu do świata. Jako bramę ustawiłem adres macierzy i poszło.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo proszę o zachowanie netykiety.