środa, 12 marca 2014

Błąd: Aby skonfigurować ustawienia TCP/IP musisz zainstalować i włączyć kartę sieciową

Błąd jak w tytule (po angielsku: Error Message: In Order to Configure TCP/IP, You Must Install and Enable a Network Adapter Card) wystąpił kiedy chciałem zweryfikować adres IP w istniejącej karcie sieciowej. Wszedłem w jej ustawienia i zauważyłem, że protokół TCP/IPv4 jest odfajkowany i nie można wybrać dla niego właściwości. Sprawdzenie ustawień karty poprzez ipconfig /all pokazało, że karta posiada prawidłowe ustawienia, a więc problemem okazała się graficzna formatka, która się pogubiła i nie wiedziała ustawienia jakiej karty ma wyświetlać.


Wyłączony protokół TCP/IP dla połączenia
Wyłączony protokół TCP/IP dla połączenia
Rozumując na logikę, należało postawić fajkę przy protokole i wejść w jego ustawienia. Tak też uczyniłem, co poskutkowało pojawieniem się tytułowego błędu.

Próba włączenia protokołu TCP/IP kończy się błędem
Próba włączenia protokołu TCP/IP kończy się błędem
Teraz zaczęło się szukanie po Internecie. Na stronie Microsoftu znalazłem artykuł pt: Error Message: In Order to Configure TCP/IP, You Must Install and Enable a Network Adapter Card
Artykuł mówi o tym, iż rozwiązaniem wyżej wymienionego błędu jest usunięcie problematycznej karty sieciowej przez Menedżera Urządzeń i uruchomienie procedury Dodaj / Usuń Sprzęt w celu ponownego jej wykrycia. 
Opisany sposób zastosowano w Windows 2012 Server i okazał się skuteczny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo proszę o zachowanie netykiety.