niedziela, 13 września 2015

Chromepass i polskie tłumaczenie do niego

Komuż nie zdarzyło się zapomnieć hasła do jakiegoś forum, sklepu internetowego czy innej strony www. Mnie się to przytrafiło już kilka razy :/
Wiem, wiem. W takim przypadku są funkcje przypominania haseł, które wysyłają nowe hasło, lub linka resetującego hasło na maila podanego podczas rejestracji.
Ale.... jakiego ja podałem maila przy rejestracji? Albo jaką nazwę użytkownika?

I tu zaczyna się tzw. kombinatoryka :)Nie będę wymieniał wszystkich możliwości w jakich może się przydać Chromepass, takich jak na przykład podglądanie haseł innego użytkownika naszego komputera (np. żony / męża? :)), bo nie taki jest cel tego tekstu.
Przyjmijmy, że po prostu chcemy sprawdzić jakie loginy i hasła oraz do jakich stron są zapisane w przeglądarce. Są do tego specjalne aplikacje z których niniejszym polecę Chromepass do przeglądarki Chrome.

Chromepass z polskim tłumaczeniem
Chromepass z polskim tłumaczeniem

Jest ona darmowa i bardzo prosta w obsłudze.
Jednakże pomimo jej prostoty postanowiłem przygotować tłumaczenie, które możecie pobrać z oficjalnej strony programu:

Plik z tłumaczeniem wystarczy wrzucić do folderu z programem. Aplikacja po uruchomieniu automagicznie zacznie korzystać ze spolszczenia, ciesząc nasze oczy rodzimymi ogonkami :)

Na koniec wspomnę tylko, że na stronie w/w programu jest całe mnóstwo innych aplikacji do wyciągania haseł z przeglądarek, z systemu Windows, Wi-Fi i innych. Tutaj jest spis ich wszystkich. 

PS. Jeżeli zauważycie jakiś błąd w tłumaczeniu, to proszę dajcie mi znać. 

2 komentarze:

 1. Co sądzisz na temat tego oprogramowania?
  http://www.sterjosoft.com/chrome-passwords.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Anonimowy :)

   Ogólnie wygląda na klon powyższego Chromepassa. Minusem jest to, że wymaga całkowitego zamknięcia Chrome'a (a jak wiadomo chrome lubi sobie siedzieć w tle). Fajne z kolei, że ma kolumnę wskazującą ile razy dane hasło było użyte. Niestety u mnie ona nic nie pokazuje.

   Pozdrawiam serdecznie :)
   Daniel

   Usuń

Bardzo proszę o zachowanie netykiety.