Reklama dynamiczna

poniedziałek, 27 listopada 2017

NutSac MAG-SATCH czyli moja torba EDC

Torba NutSac model Mag-Satch z przyczepioną do magnesu w torbie latarką Olight H1 Nova
Torba NutSac model Mag-Satch z przyczepioną do magnesu w klapie torby latarką Olight H1 Nova

Geneza chęci posiadania torby EDC

Jakiś czas temu na stronie everydaycarry.com była informacja o torbach z firmy NutSacBags.
Został tam przedstawiony model Mag-satch, który - co tu owijać w bawełnę - bardzo przypadł mi do gustu i pomyślałem, że fajnie by było w czymś takim nosić sprzęt EDC.

Do tej pory miejsce na tego typu gadżety miałem w kieszeniach spodni oraz w przymocowanym do pasa skórzanym futerale, co skutecznie uniemożliwiało mi zabieranie ze sobą wszystkiego co bym chciał. A chciałbym nosić więcej niż obecnie - w końcu nigdy nie wiadomo co się człowiekowi może przydać :)

Przyjrzałem się więc ofercie firmy. Poza modelem o którym wspomniałem dostępne są także torby o większym i mniejszym rozmiarze oraz takie, które są zamykane na skórzany pasek. Te ostatnie wyglądają jeszcze lepiej, jednak ostatecznie wybrałem model Mag-Satch, który zamiast pasa ma wbudowane magnesy. Wybrałem to rozwiązanie przede wszystkim z uwagi na jego szybkość.

Wykonanie NutSac Mag-Satch

Torba wykonana jest z dość charakterystycznego materiału, którego się na co dzień nie spotyka. Producent informuje, że jest to woskowane płótno, czyli innymi słowy dość gruby, w miarę sztywny materiał, który w dotyku sprawia wrażenie zaimpregnowanego. To powoduje, że przy rozmiarze 28cm x 19cm x 6,3cm, torba posiada wagę 0,74kg.

Charakterystyczną cechą zastosowanego materiału są przebarwienia, widoczne w postaci jaśniejszych kresek. Przełamują one monolit kolorystyczny materiału, tworząc - w mojej ocenie - bardzo przyjemny efekt. Do torby przyczepiona była etykietka firmy Martexin, która jest zapewne producentem użytego do impregnacji wosku (a może i całego materiału?)
Nabywca może wybierać pomiędzy brązowym i czarnym kolorem zastosowanego materiału.

Spód torby przeszyty został brązową skórą. Z pewnością ma to na celu uzyskanie odpowiedniego efektu wizualnego, ale daje też praktyczną korzyść w postaci znacznej odporności na wilgoć i wytrzymałości wyższej niż w przypadku zaimpregnowanego płótna.

NutSac Mag-Satch na leśnej dróżce :)
NutSac Mag-Satch na leśnej, bardzo wilgotnej, dróżce :)

NutSac Mag-Satch na leśnych listkach ;)
NutSac Mag-Satch na leśnych, bardzo wilgotnych, listkach ;)
Okucia łączące torbę z paskiem są metalowe, pokryte czarną matową farbą zaś naramienny pasek wykonany jest z dość grubej, bawełnianej plecionki. Całość wygląda bardzo solidnie i muszę przyznać, że sprawia solidniejsze wrażenie, niż przeciętny parciany pas do spodni. 

NutSac Mag-Satch
NutSac Mag-Satch
Pasek, wydawałoby się, rzecz trywialna, ale nosząc torbę już jakiś czas, zauważyłem jego świetną właściwość, a mianowicie, że utrzymuje torbę w swoim położeniu. Czy niesiemy ją z boku, czy też z tyłu na plecach, torba pozostaje na swoim miejscu.
Do tej pory nie miałem do czynienia z bawełnianymi paskami do toreb, ale porównując go do nylonowych szelek, znanych chociażby z plecaków, muszę przyznać, że ten typ materiału nie ma tendencji do ślizgania. Niby prosta rzecz, ale znacznie ułatwiająca noszenie całości.

NutSac dobrze prezentuje się nad wodą
NutSac dobrze prezentuje się nad wodą...

... jak i w buszu ;)
Rączka do trzymania torby w dłoni, podobnie jak pasek na ramię, wykonana jest z bawełnianego paska. W tym jednak przypadku posiada on dodatkowe usztywnienie w postaci kawałka skóry. 

Zbliżenie na rączkę torby NutSac Mag-Satch
Zbliżenie na rączkę torby NutSac Mag-Satch

Tył torby NutSac Mag-Satch z widoczną rączką do noszenia
Tył torby NutSac Mag-Satch z widoczną rączką do noszenia

Z zewnątrz torba posiada jedną kieszeń z przodu, zamykaną plastikowym zamkiem błyskawicznym YKK, znajdującym się pod główną klapą. Kolejna zamykana kieszeń ulokowana została we wnętrzu. Szerokość obydwu jest identyczna i wynosi w przybliżeniu 27cm.
Także we wnętrzu znalazło się miejsce na dwie dodatkowe, niezapinane, przegródki. Ich szerokość to 13cm, zaś głębokość 14cm. W jednej z nich umieściłem notes z metalowym długopisem Zenit, zaś w drugiej planuję umieścić organizer Maxpedition Micro Pocket, w którym znajdzie swoje miejsce cała rzesza bardzo potrzebnych gadżetów ;)

Wnętrze torby NutSac Mag-Satch
Wnętrze torby NutSac Mag-Satch
Uchwyt suwaka zamykającego główną część torby to kawałek dwustronnie zeszytej skóry o długości około 4cm.

NutSac Mag-Satch z wystającym z prawej strony, skórzanym uchwytem zamka błyskawicznego
NutSac Mag-Satch z wystającym z prawej strony, skórzanym uchwytem zamka błyskawicznego

Kilka słów na koniec

Do tej pory jedyną torbą jaką zdarzało mi się ze sobą nosić była torba z laptopem. Lubiłem ją, bo można tam było schować jakieś notatki, przyrządy do pisania, power banka, chusteczki, Olight M2R no i Leathermana Wave. Jednak, gdy tylko zapakowałem do niej opisane rzeczy plus laptopa, to całość robiła się zauważalnie ciężka. Skończyło się na tym, że od pewnego czasu rozglądałem się za czymś co byłoby mniejsze, ale jednocześnie pozwalało na noszenie podstawowych gadżetów. 
Laptopa, w podstawowym zakresie (VPN, RDP) zastępuje mi telefon komórkowy, więc poszukiwania torby trwały w najlepsze ;) Nie były to poszukiwania intensywne, a raczej "jak się trafi, to pomyślę" :) No i się trafiło :)

NutSac Mag-Satch to torba produkowana w USA. Jej cena w dniu pisania tekstu wynosi 134,50$, czyli jak na nasze warunki, wcale niemało. A należy pamiętać, że do ceny mogą zostać jeszcze doliczone opłaty celne oddalając jeszcze bardziej możliwość wejścia w jej posiadanie.

Ps. Część zdjęć wykonał mój młodszy syn, któremu w tym miejscu chciałbym bardzo podziękować :)
Gadżety wymienione w tekście
nazwa link
Torba NutSac MAG-SATCH Strona producenta
Organizer Maxpedition Micro Pocket Khaki Ceneo.pl
Olight H1 Nova (recenzja) Militaria.pl
Olight M2R Warrior (recenzja) Militaria.pl
Multitool Leatherman Wave New (recenzja poprzedniego modelu) Militaria.pl
Długopis Zenith metalowy Ceneo.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo proszę o zachowanie netykiety.