wtorek, 1 listopada 2016

Wyprzedaż rzeczy niezbędnych ;)

Druga pozycja, tj. miernik "PortaPow Premium USB + DC Power Monitor" i trzecia "Rejestrator Zoom H2n" zostały już sprzedane
Niniejszym postem, pozwolę sobie na trochę prywaty :)

Jako, że nazbierało mi się trochę mierników, a potrzebuję kasy :) - dwa z nich postanowiłem wystawić na sprzedaż, gdyż nie są mi już potrzebne. Dodatkowo wystawiony został także świetny rejestrator Zoom H2n.
Miernik YZXStudio Power Monitor USB 3.0 (miernik USB) z kablem USB UART na chipsecie PL2303HXD, który poprawnie współpracuje z nowymi Windowsami (nawet z wersją 10). Zwracam na to uwagę, gdyż tańsze wersje tego kabla, wyposażone w inne chipsety, współpracują także z nowymi Windowsami, ale niestabilnie. Gdy robiłem testy power banków (kilka godzin) to zawsze w ich trakcie komputer się resetował. Dopiero ten kabel temu zapobiegł. 
Miernik posiada wgrany najnowszy firmware oraz dorobiony przeze mnie port USB do łączenia przy pomocy wyżej wymienionego kabla z komputerem. 
Możecie go wykorzystać do testów baterii w telefonach, power banków oraz np. do sprawdzania czy dysk zewnętrzny którego używacie może stabilnie pracować na porcie USB 2.0 czy będzie już wymagał portu USB 3.0. Wyjaśnię, że port USB 2.0 wg specyfikacji dostarcza 0,5A, zaś USB 3.0 - 0.9A. Tak więc jeżeli Wasz dysk (lub inne urządzenie) pobiera ponad 0,5A to w porcie USB 2.0 może działać niepoprawnie. 

Zachęcam do zapoznania się z aukcją. Są tam podane przykładowe posty w których ten miernik był wykorzystywany. 
Recenzję jego bliźniaczego modelu (żółtego) możecie obejrzeć pod tym linkiem - USB 3.0 Power Monitor - YZXstudio.

Miernik YZXStudio Power Monitor z kablem UART
Miernik YZXStudio Power Monitor z kablem UART

Kolejny miernik to bardzo dokładny (rozdzielczość: 0.0001V, 0.0001A) miernik PortaPow Premium USB + DC Power Monitor, który także był przeze mnie wykorzystywany w wielu testach. Jest dokładniejszy od powyższego YZXStudio, ale nie umożliwia logowania do komputera, więc w moich zastosowaniach nie był bardzo przydatny. Jego plusem jest szerszy zakres parametrów pomiarowych (0-50 V, 0-5 A, 0.004A minimalne natężenie, 0-250 W, 99999Ah) dzięki czemu można go wykorzystać nie tylko do badania urządzeń USB. 
Do swojej pracy wymaga zewnętrznego zasilania 5V (w zestawie jest kabelek z końcówką USB). 
Razem z nim dostarczany jest komplet okablowania umożliwiający szerokie wykorzystanie urządzenia.
Recenzję tego miernika (na filmie jest wersja miernika wyposażona w baterię, moja jest bez), możecie obejrzeć pod tym linkiem - DC Power and Energy Measurement Meters - Pt2 - PortaPow

Miernik PortaPow Premium USB + DC Power Monitor
Miernik PortaPow Premium USB + DC Power Monitor

No i na koniec zostawiłem sobie urządzenie tak fajne, że aż chcę mieć jego lepszą wersję;) 
No i dlatego muszę sprzedać aktualną :/

Rejestrator audio Zoom H2n + akcesoria (APH-2N) to jeden z najlepszych na rynku rejestratorów audio uznanej japońskiej firmy Zoom. Jest to urządzenie niemalże combo, lub jak to się dzisiaj ładnie mówi "all in one" :) Może pełnić rolę dyktafonu, rejestratora audio dwu i czterokanałowego (X/Y, MS, MS+XY (2ch), MS+XY (4ch)), zewnętrznego interfejsu audio dla komputera, jak też "zwykłego" mikrofonu podłączanego do komputera przy pomocy złącza USB. Potrafi nagrywać zarówno w formacie WAV (44.1 / 48 / 96kHz, 16 / 24bit) jak i MP3 (wiele poziomów kompresji). 
Może być zasilany zarówno z dwóch baterii AA (duży paluszek), jak i ładowarki USB, lub poprzez bezpośrednie podpięcie do portu USB w komputerze. Dzięki temu możecie go wykorzystywać jako rejestrator dźwięku w terenie jak i w domu. 

Zoom H2n
Zoom H2n
Rejestrator sprzedaję z pakietem akcesoriów, które widać poniżej. Na zdjęciu zabrakło zasilacza USB, ale on także będzie dołączony.
Zoom H2n z pakietem akcesoriów
Zoom H2n z pakietem akcesoriów

A teraz, żeby nie było, że nie doceniam moich czytelników, to gdy zechcecie nabyć któryś z produktów powyżej dajcie mi znać, a do zakupionego przedmiotu dołączę Wam malutki prezent w postaci lampeczki USB widocznej na pierwszym zdjęciu, lub podobnej:) 
Do wyboru będziecie mieć lampeczkę ściemnianą na dotyk z diodami ciepłymi lub chłodnymi (na zdjęciu jest właśnie taka z diodami ciepłymi), oraz lampeczkę z czujnikiem zmierzchowym. Ta lampka posiada potencjometr dzięki któremu można ustalić przy jakim natężeniu światła lampeczka się zapala. Potem im ciemniej się robi, tym ona jaśniej świeci - taaaaaki bajer ;)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo proszę o zachowanie netykiety.