Reklama dynamiczna

sobota, 6 grudnia 2014

Shockwave Flash has crashed w Chromie

Błąd Shockwave Flash has crashed
Błąd Shockwave Flash has crashed
Noooo, normalnie... człowiek chce pracować, a tu takie "cuś"...

Jeżeli wtyczka Flash się Wam co chwilę wysypuje to prawdopodobnie problemem jest zainstalowany Flash dla innej przeglądarki w systemie. Chrome posiada własną wersję, która gryzie się potem z tą, którą doinstalowaliśmy ręcznie. Rozwiązaniem tej sytuacji jest wyłączenie systemowej wtyczki w Chromie i pozostawienie mu tylko swojej.

W tym celu należy w pasku adresu Chrome wpisać chrome://plugins/
Wyświetlone nam zostaną wszystkie wtyczki z których przeglądarka korzysta. Szukamy tam Adobe Flash Player i sprawdzamy, czy przy nazwie wtyczki jest oznaczenie (2 files). Oznacza to, ni mniej, ni więcej, że są zainstalowane dwie takie same wtyczki - jedna Chrome'a, a druga Windowsowa.


Karta z wtyczkami przeglądarki Chrome
Karta z wtyczkami przeglądarki Chrome

Jest tu co prawda możliwość wyłączenia obu wtyczek, ale nie chcemy tego robić, ponieważ chcemy używać Flasha, a jedynie nie chcemy aby nam się wysypywał. W tym celu należy wyłączyć wtyczkę Windowsową, ale która jest która?
Po prawej stronie karty z wtyczkami znajduje się przycisk + Szczegóły. Klikamy na niego i możemy już sprawdzić gdzie zostały poszczególne wtyczki.

Dwie wersje Flash Player'a.
Dwie wersje Flash Player'a.

Patrząc na lokalizację instalacji widzimy, że jedna znajduje się w folderze Chrome'a (nr 1), zaś druga w folderze Windows (nr 2). Tą drugą należy wyłączyć i powinno być po problemie.

Podobno powyższy sposób nie zawsze pomaga i wtedy pozostaje odinstalowanie wtyczki Flash Player z systemu poprzez Panel Sterowania -> Odinstaluj lub zmień program.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo proszę o zachowanie netykiety.